آموزشهااخبار

نکاتی برای جلوگیری از شیوع کرونا در ایستگاههای آتشنشانی

نکاتی برای جلوگیری از شیوع کرونا در ایستگاههای آتشنشانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، کووید ۱۹ یا همان کرونا که مهمان ناخوانده این روزهاست جا و مکان نمی‌شناسد و اگر از ابتلا به آن پیشگیری نکنیم ممکن است گرفتارش شویم. آتش‌نشانانی که ساعات بسیاری را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی مستقر هستند و ضمن انجام عملیات‌هایشان با افراد بسیاری برخورد دارند نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند؛ اما با رعایت چند نکته می‌توان ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش داد.

نکاتی برای جلوگیری از شیوع کرونا در ایستگاههای آتشنشانی

 نکاتی که رعایت آن می‌تواند ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش دهد به شرح زیر است:

– ایستگاه‌های آتش‌نشانی باید به صورت مرتب ضد عفونی شود که البته طی روز‌های گذشته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد که این اقدام در ایستگاه‌های آتش‌نشانی پایتخت صورت می‌گیرد. بر همین اساس دستگیره خودرو‌های آتش‌نشانی، سطوح داخلی خودرو‌های عملیاتی، بی‌سیم‌های دستی، تلفن‌های ایستگاه آتش‌نشانی و.. باید ضدعفونی شود.

– ماسک‌های تنفسی یکی از تجهیزاتی است که پس از استفاده تحویل داده می‌شود، بنابراین این ماسک‌ها و حتی سایر تجهیزات باید پس از تحویل روزانه ضدعفونی شود. همچنین بهتر است کیسه‌های ماسک‌های تنفسی هم در ماشین لباس‌شویی شسته شود.

نکاتی برای جلوگیری از شیوع کرونا در ایستگاههای آتشنشانی

– آتش‌نشانان باید در تمام ماموریت‌های سازمانی برای اجرای هرگونه عملیات از تمام تجهیزات از جمله دستکش استفاده کنند. به خصوص در مواردی که قصد دارند مصدومی را حمل کنند. البته حفاظت فردی افراد به هیچ عنوان نباید به صورت اشتراکی استفاده شود و آتش‌نشانان پس از هر ماموریتی باید به صورت کامل خود را ضد عفونی کنند.

– آتش‌نشانان باید در حین ماموریت نکات بهداشتی را برای جلوگیری از تماس با مواد آلوده در نظر داشته باشند. همچنین در حین انجام ماموریت‌های اداری مثل بازدید از اماکن و… خودکار شخصی خود را به همراه داشته باشند تا از خودکار سایر افراد استفاده نکنند.

– بهتر است ایستگاه‌های آتش‌نشانی تا حد ممکن کلاس‌های آموزش عمومی غیر ضروری را داخل ایستگاه‌ها برگزار نکنند.

– از ورود افرادی به جز پرسنل آتش‌نشانی به داخل ایستگاه‌ها برای انجام کار‌های غیرضروری خودداری شود و از رفت و آمد غیر ضروری در محیط آشپزخانه هر ایستگاه هم پرهیز شود.

– در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و طبق دستور پزشک عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا